محبوب ترین شیرینی های دنیا

محبوب ترین شیرینی های دنیا

شیرینی یکی از محصولات محبوب و پر طرفدار در سراسر جهان است. با وجود اینکه هر کشوری شیرینی های خاص خود را دارد، اما برخی از شیرینی هایی که در سطح جهانی محبوبیت دارند، به واسطه طعم و استفاده آسانی که دارند، پر طرفدار شده اند. در این مقاله به بررسی محبوب ترین شیرینی های دنیا خواهیم پرداخت.

 

  1. کیک چیزکیو

کیک چیزکیو یا “Cheesecake”، یکی از محبوب ترین شیرینی های دنیا است. این شیرینی از دو لایه تشکیل شده است، لایه اولی آسان گوشتی بوده که از خرما، کیک بادام زمینی یا کیک بادامی ساخته شده است و لایه دومی یک مخلوط از پنیر کرم، شکر و تخم مرغ است. ترکیب طعم خامه پنیر کرم و خمیر پایینی لذیذ است و به هر کسی که به دنبال شیرینی با طعم سنتی است، پیشنهاد می‌شود.

 

  1. کیک سیب

کیک سیب یکی از شیرینی هایی است که در تمام سال محل خود را از تابستان تا زمستان، حفظ کرده است. این شیرینی از خمیر گرم و خوشمزه با طعم سیب که با شکر کهنه شده و مواد مخمر تهیه شده است، ساخته شده است. برای ساخت کیک سیب، سیب های تازه و خوشمزه با پوست و دو پوست استفاده می‌شود، این نکته باعث می‌شود که این شیرینی بوی و طعم طبیعی سیب را در داخل داشته باشد.

  1. کیک شکلاتی

کیک شکلاتی از شیرینی هایی است که از گذشته تا به امروز محتویات آن تغییر نکرده است، ولی همچنان محبوب است. این کیک از آرد، شکر، کاکائو، تخم مرغ و مواد چربی شامل کره و روغن پالم ساخته شده است. این شیرینی با چیزی که به ذهن همه می‌رسد، یعنی شیرینی شکلاتی، قابلیت انعطاف پذیری و تغییر و تحول در طعم را دارد.

  1. دونات

دونات یک شیرینی خوراکی است که در سراسر جهان شناخته شده است. خمیر آن تقریباً شبیه به خمیر کیک است، اما بیشترین بازار فروش آن در کافه ها و رستوران ها است. دونات ها توسط روغن سرخ شده تهیه شده و چون در کالری بالایی قرار دارند توصیه می‌شود به اندازه‌ی مناسب مصرف شوند.

 

  1. کوکی

کوکی یک شیرینی خامه‌دار است که معمولاً همراه با هزاران غذای دیگر، به عنوان پیش‌غذای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیرینی از خمیر با طعم شیرین و خامه تهیه شده‌است که با انتخاب ترکیبات دلخواه مانند نارگیل، شیرینی آلات، شکلات و … آماده می‌شود.

 

نتیجه‌گیری

شیرینی های مختلفی در سراسر جهان وجود دارد که برای هر سلیقه‌ای مورد علاقه هستند. اما برخی از شیرینی هایی که در تمام جهان محبوب هستند، مانند کیک چیزکیو، کیک سیب، کیک شکلاتی، دونات، کیک پیتزا و کوکی ها، ابزاری قدرتمند برای شیرین کردن لحظات خوش با خانواده و دوستان هستند. شیرینی ها اشتهایی را تحریک می‌کنند و یک پیش غذاایده آل برای هر موقعیتی هستند، با توجه به نکات بهداشتی مصرف بسیاری از این شیرینی ها می تواند به دنبال یک وعده غذایی خوب و متوازن همراه با رژیم مغذی باشد.